Co najmniej 17 osób zginęło, a 76 zostało rannych podczas meczu FC Santa Rita de Cassia z Recreativo Libolo. Było to pierwsze spotkanie sezonu 2017 angolskiej ekstraklasy.
Przyczyną tragedii w Uige, mieście na północy Angoli była panika, jaka wybuchła, gdy ludzie zaczęli się tratować. – Ludzie po prostu deptali się wzajemnie. Trafiło do nas 76 rannych osób, a 17 kolejnych zmarło – powiedział cytowany przez Agencję Reutera Ernesto Luis, dyrektor szpitala w Uige.
Stadion w Uige może pomieścić 8 tysięcy osób. Piątkowy mecz był debiutem Santa Rita de Cassia w najwyższej klasie rozgrywkowej i wzbudził wielkie zainteresowanie kibiców, którzy tłumnie zgromadzili się przed stadionem. Organizatorzy pozwolili w końcu wpuścić wszystkich zainteresowanych. – Próbowaliśmy wejść na stadion, ale przed nami były bariery. Ludzie z przodu upadli, a napierający z tyłu tłum sprawiał, że na nich upadali kolejni – relacjonował jeden z kibiców, który przeżył tragedię jedynie złamawszy nogę.
– Winna w tej sytuacji jest policja. Można było tego łatwo uniknąć poszerzając kordon otaczający kibiców. Policja dopuściła blisko murawy wielu kibiców, którzy nie mieli biletu, przez co ci z wejściówkami próbując dostać się na swoje miejsca musieli przepychać się przez tłum – tłumaczył prezes Santa Rita de Cassia Pedro Nzolonzi w relacji dla portugalskiej agencji prasowej, Lusa.
Prezydent Angoli, Jose Eduardo dos Santos zapowiedział wszczęcie śledztwa wyjaśniającego tragedię w Uige.
W pierwszym meczu pierwszej kolejki sezonu 2017 angolskiej ekstraklasy Recreativo Libolo wygrało z FC Santa Rita de Cassia 1:0.
Bezpardonowy faul w meczu Porto! Legenda brutalnie potraktowana przez rywala [WIDEO]
FC Porto pokonało Gil Vicente 3:0 w swoim ostatnim ligowym meczu. Jakub Kiwior i Jan Bednarek rozegrali pełne 90 minut, a Oskar Pietuszewski wszedł z ławki rezerwowych w 77. minucie. Kilka minut wcześniej Martin Fernandez wyleciał z boiska za brutalny faul na Thiago Silvie.
On wciąż to ma! N’Golo Kante z pięknym golem! [WIDEO]
Al-Ittihad pokonało Al-Okhdood 2:1 w Saudi Pro League. Drugiego gola dla zwycięzców zdobył N'Golo Kante, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.
Jest przełom w sprawie Polaka! Transfer bliski finalizacji
Blisko sfinalizowania transferu jest kilkukrotny reprezentant Polski. Według najnowszych informacji przełamany został impas pomiędzy negocjującymi klubami.
Oficjalnie: Sebastian Szymański odchodzi z Fenerbahce
Sebastian Szymański oficjalnie poinformował o odejściu z Fenerbahce. Reprezentant Polski opublikował pożegnalny wpis w mediach społecznościowych, a według doniesień medialnych jego kolejnym kierunkiem może być francuska Ligue 1.