Rafał Prądziński to pierwsze wzmocnienie polonijnego zespołu Młodej Ekstraklasy w zimowym oknie transferowym. 16-latek trafił na Konwiktorską na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.
Prądziński, który urodził się 25 maja 1995 roku, jest uniwersalnym graczem drugiej linii. Pochodzi z Kościerzyny, gdzie spędził całą dotychczasową karierę. Od kilku lat występował w juniorach miejscowej Kaszubii, by przed rozpoczęciem sezonu 2011/12 trafić do trzecioligowej drużyny seniorów. Tam w rundzie jesiennej rozegrał 10 spotkań, nie zdobywając bramki.
16-latek był testowany przez sztab szkoleniowy Młodej Polonii na początku grudnia ubiegłego roku. Wystąpił w dwóch meczach kontrolnych – z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki i grającym w czwartej lidze GKP Targówek. W obu pokazał się z dobrej strony, a w spotkaniu z Targówkiem zdobył jedną z bramek.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.