Na rynku transferowym w Polsce bywało lepiej, jeśli chodzi o skalę emocji. W minionym tygodniu w najciekawszych transakcjach udział wzięli Grzegorz Bonin oraz Jakub Wilk.
Zaledwie pół roku w Polonii Warszawa spędził Bonin. Cierpliwość do 29-letniego piłkarza, który każdego miesiąca z kasy klubu pobierał niemałe pieniądze, stracił Józef Wojciechowski. Oznaczało to koniec warszawskiej przygody Bonina. Na szybko trzeba było znaleźć nowy klub i wybór padł na biedny Łódzki Klub Sportowy. Oczywiście w ekipie beniaminka Ekstraklasy 29-latek fortuny się nie dorobi. Jednak jak sam przyznawał najważniejsza dla niego była możliwość gry w Ekstraklasie.
Na zmianę klubu zdecydował się również Jakub Wilk. Urodzony w Poznaniu piłkarz po raz pierwszy spróbuje swoich sił poza swoim rodzinnym miastem. Wybór padł na Lechię Gdańsk. Podobno z Trójmiasta ma być bliżej do reprezentacji Polski.
Kontrakt z Lechią Gdańsk podpisał również Piotr Grzelczak. Umowa obowiązywać będzie od 1 lipca. Władze drużyny z Trójmiasta liczą na to, że jednak uda się zimą wyciągnąć piłkarza z Widzewa Łódź. Sytuacja powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach. Obydwa kluby negocjują warunki transferu definitywnego.
Najważniejsze transfery tygodnia:
Piotr Grzelczak: Widzew Łódź -> Lechia Gdańsk
Jakub Wilk: Lech Poznań -> Lechia Gdańsk
Grzegorz Bonin: wolny zawodnik, ostatnio Polonia Warszawa -> ŁKS
Paweł Giel: Ruch Radzionków -> GKS Bełchatów
Najciekawsze spekulacje:
Sebastian Boenisch: Werder Brema -> Polonia Warszawa
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.