Występujący dotychczas w Legii Warszawa – Ariel Borysiuk w sobotę został nowym zawodnikiem 1. FC Kaiserslautern. Informację potwierdziła oficjalna strona stołecznej drużyny.
Borysiuk w niedzielę opuści zgrupowanie Legii w tureckiej Antalyi i uda się do Kaiserslautern, gdzie po przejściu testów medycznych podpisze kontrakt ze swoim nowym zespołem.
Piłkarz przyszedł do Legii Warszawa przed sezonem 2007/2008 z TOP 54 Biała Podlaska. W barwach klubu z Łazienkowskiej rozegrał 132 mecze, w których zdobył 4 bramki.
Zawodnikiem 1. FC Kaiserslautern jest też inny Polak – Jakub Świerczok, który do niemieckiej drużyny dołączył na początku 2012 roku.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.