Bramkarz Lechii Gdańsk Wojciech Pawłowski podpisał wstępną umowę z Udinese Calcio. 19-letni zawodnik przez dwa ostatni dni był testowany we Włoszech i po zakończeniu sezonu może przejść do czołowego zespołu Serie A.
Informacje na temat bardzo prawdopodobnego transferu Pawłowskiego do Udinese podał „Dziennik Bałtycki”. – Czekam na samolot i wracam na zgrupowanie Lechii do Turcji. Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie interesują mnie żadne inne oferty i jestem zdecydowany na transfer do Udinese. Zresztą ja podpisałem już wstępną umowę z Udinese i teraz kluby muszą się porozumieć – powiedział bramkarz w rozmowie z dziennikiem.
19-latek musi więc teraz czekać na wynik rozmów pomiędzy przedstawicielami obu klubów. Jedno jest jednak pewne. W trakcie rundy rewanżowej T-Mobile Ekstraklasy będzie on nadal bronił barw Lechii.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.