Występujący ostatnio w Górniku Zabrze – Michal Gasparik przez najbliższe pół roku będzie reprezentował barwy Spartaka Trnava. Słowacki pomocnik został wypożyczony do klubu którego jest wychowankiem.
Gasparik trafił Roosevelta zimą ubiegłego roku. – Pierwsze półrocze mojej gry w Górniku było dla mnie wyjątkowo udane. Strzeliłem trzy gole, w tym jeden w meczu z Wisłą w Krakowie, wygranym przez górników 2:0 – wspomina Michal. – Po jesieni obecnego sezonu oczekiwałem dużo więcej, niestety nie wszystko wyszło tak, jakby sobie tego życzył – dodaje.
Słowak zagrał jedynie w pięciu spotkaniach. Tylko z Legią na Łazienkowskiej, w pełnym wymiarze czasu. – Wystąpiłem też w kilku meczach Młodej Ekstraklasy. To również było dla mnie cenne doświadczenie – podkreśla.
Gasparik ma jednak nadzieję, że zagra jeszcze kiedyś w barwach Górnika. – Na razie skupiam się na grze w Spartaku. Mamy tylko jeden punkt straty do liderującej Ziliny, podobnie jak Slovan Bratyslawa. Na pewno dam z siebie wszystko w walce o tytuł mistrzowski – zapewnia Gasparik. Zieliński oficjalnie w Górniku – KLIKNIJ!
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.