Chorwat Luka Gusić w czwartek podpisał 3,5 letni kontrakt z Jagielloniią. 22-letni stoper trafił do „Jagi” na zasadzie wolnego transferu, po tym jak rozwiązał kontrakt z dotychczasowym pracodawcą NK Dugopolje.
Gusić jesienią występował w zespole lidera drugiej ligi chorwackiej NK Dugopolje, gdzie w sierpniu 2010 roku trafił z HNK Sibenik. Wcześniej grał w NK Junak Sinj. W rundzie jesiennej wystąpił 13. na 14. możliwych spotkań, w których zaliczył jedną asystę i ukarany został 3. żółtymi kartkami. W sezonie 2010/11 w barwach HNK Sibenik rozegrał 3 mecze w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.
– Luka z pewnością jest wzmocnieniem naszej defensywy. Takiego właśnie zawodnika szukaliśmy. Umiejętności piłkarskie oceniliśmy pozytywnie, Chorwat ma świetne warunki fizyczne, które potrafi wykorzystać. Jest dobry w destrukcji oraz groźny przy stałych fragmentach gry, co pokazał już w pierwszym sparingowym meczu z jego udziałem – ocenił zawodnika trener Dariusz Jurczak.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.