Wszystkie formalności zostały już załatwione. Michał Zieliński przechodzi do Górnika Zabrze. 27-letni napastnik będzie występował na Śląsku na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2011/12.
Jeszcze zanim zapadła oficjalna decyzja o transferze, główny zainteresowany udzielił wywiadu stronie internetowej nowego pracodawcy, w którym oznajmił: – Można powiedzieć, że obecnie siedzę na walizkach. Zdałem już mieszkanie w Kielcach i w piątek powinienem pojawić się w Dzierżoniowie. Być może dostanę dzień później szansę gry w sparingu przeciwko Miedzi Legnica. Na pewno chciałbym w tym meczu zagrać. Moje wypożyczenie jest przesądzone na 99,9 procent i z niecierpliwością czekam na to, by móc się przywitać z trenerem Adamem Nawałką i kolegami z Górnika.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.