Pomocnik Korony Kielce Aleksandar Vuković wyznał, że chciałby do końca swojej piłkarskiej kariery bronić barw „Złocisto-Krwistych”. Doświadczony Serb przedłużył niedawno swój kontrakt z klubem.
Vuković to piłkarz bardzo dobrze znany i ceniony na polskich boiskach. Serb w latach 2001-04 i 2005-08 występował w Legii Warszawa, a od 2009 roku jest zawodnikiem Korony Kielce. Popularny „Vuko” jest niezwykle związany z naszym krajem i to właśnie w Polsce, a konkretnie w Kielcach chciałby dograć ostatnie sezony swojej kariery.
– Niby niczego nie można wykluczać, ale wszystko wskazuje na to, że Korona to moja ostatnia drużyna – powiedział Serb. – Czuję się tutaj bardzo dobrze, jesteśmy wysoko w tabel, dlatego nie ma powodu do zmian – dodał.
– Polska albo Serbia, to są dwa możliwe rozwiązania. Jakieś pomysły na życie już mam, ale jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach – wyznał Vuković, zapytany o swoje plany na przyszłość.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.