W poniedziałek pierwszy trening w 2012 roku odbyli piłkarze PGE GKS Bełchatów. W zajęciach uczestniczyło dwudziestu ośmiu zawodników, a wśród nich nowi gracze i jeden testowany.
Po raz pierwszy z bełchatowską murawą zapoznali się nowi zawodnicy GKS, czyli Michał i Mateusz Mak. Na testach przebywa ponownie obrońca Kamil Słaby. Były już zawodnik Sandecji we wtorek przejdzie badania wydolnościowe.
Wśród trenujących zabrakło Filipa Modelskiego, który doznał lekkiego urazu podczas indywidualnych zajęć i na razie jest zwolniony z zajęć z grupą. Pozostali zawodnicy wraz z kapitanem Jackiem Popkiem są zdrowi i gotowi do przygotowań.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.