Remis w meczu ze Śląskiem Wrocław nie był jedynym powodem do zadowolenia dla przedstawicieli Widzewa Łódź w niedzielne popołudnie. Klub z al. Piłsudskiego otrzymał tego samego dnia ponad milion złotych dotacji od miasta.
Uroczyste parafowanie umowy pomiędzy przedstawicielami miasta i władzami Widzewa odbyło się przed meczem ze Śląskiem. Kasa klubu została tym samym zasilona kwotą 1,15 miliona złotych. Pieniądze te pochodzą z puli przeznaczonej na dotację dla klubów sportowych w Łodzi na rok 2012.
– Zaangażowanie miasta w sport jest bardzo ważne, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w tym roku również otrzymaliśmy środki z budżetu. Jako spółka non- profit byliśmy przygotowani na spełnienie wszystkich formalności, dlatego tak szybko udało się podpisać stosowne dokumenty – powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Widzewa.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.