Wielki wyczyny Atletico. „Zasłużyliście sobie na to”
Madryt oszalał ze szczęścia, a Barcelona pogrążyła się we łzach –
właśnie tak wygląda krajobraz po bitwie na Camp Nou, która przesądziła o
losach mistrzostwa Hiszpanii. Atletico zdobyło w stolicy Katalonii
punkt i dzięki temu zapewniło sobie tytuł. Co o sobotnich wydarzeniach
można przeczytać w lokalnej prasie?
Przybyli, nie dali się pokonać i zdobyli mistrzostwo Hiszpanii
Praktycznie
wszystkie tytułu dość zgodnie oddają królowi, co królewskie. „Marca”
nie ma żadnych wątpliwości, co do klasy Rojiblancos i dlatego w tytule
donosi „Zasłużyliście na to”. Przypomnijmy, że drużyna Diego Simeone zakończyła sezon z przewagą trzech punktów nad Barceloną i Realem Madryt, przekraczając przy okazji barierę 90 „oczek”.
Skoro
już jesteśmy przy argentyńskim szkoleniowcu, ten po meczu nie ukrywał
swojej radości. Simeone dobrze wie, że to czego dokonał z Atletico, jest
jednym z najważniejszych wydarzeń w historii klubu. Popularny „Cholo”
podczas pomeczowej konferencji prasowej postanowił podziękować także
zmarłemu niedawno legendarnemu Luisowi Aragonesowi: – W drugiej połowie, to właśnie on nas obronił – powiedział.
W
nieco smutniejszym tonie, niekiedy wręcz żałobnym, utrzymane są
czołówki katalońskich tytułów. „Sport” prezentuje duże zdjęcie
zrozpaczonych piłkarzy Taty Martino z dopiskiem „Adios Liga,
adios Barcelona”. Sporo miejsce jest także poświęcone wspomnianemu
trenerowi Barcelony. Trenerowi, który ogłosił już swoje odejście z Camp
Nou.
Cytowany jest za to jego następca. Luis Enrique, bo o
nim mowa, stwierdził podczas rozmowy ze „Sportem”, że cierpiał
oglądając swój ukochany zespół w akcji. Cóż, niedługo to właśnie od
niego będzie zależało to, jak Duma Katalonii będzie się prezentowała na
boisku.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.