Polonia Warszawa poznała plan turnieju, w którym podczas zgrupowania w Turcji weźmie udział.. Zmagania rozpoczną się w sobotę, a pierwszym rywalem „Czarnych Koszul” będzie FC Pakhtakor Taszkient z Uzbekistanu.
W turnieju weźmie udział osiem drużyn. Zmagania rozpoczną się od fazy grupowej. Rywalami „Czarnych Koszul”, oprócz drużyny z Uzbekistanu, będą także Neftczi Baku (Azerbejdżan) i Metalist Charków (Ukraina).
W drugiej grupie znalazły się z kolei Daugava Dyneburg (Łotwa), FC Ordabasy (Kazachstan), Tieriek Grozny (Rosja) i Rapid Bukareszt (Rumunia).
Poloniści swoje mecze rozegrają w sobotę, w poniedziałek i w środę. Na piątek zaplanowano z kolei finał turnieju, w którym naprzeciw siebie staną zwycięzcy obu grup.
Terminarz meczów „Czarnych Koszul” wygląda następująco:
28.01 (sobota): Polonia – FC Pakhtakor Taszkient (10:00)
30.01 (poniedziałek): Polonia – Neftczi Baku (10:00)
1.02 (środa): Polonia – Metalist Charków (15:00)
Finał odbędzie się z kolei 3.02 (piątek) o 16:00. Wszystkie godziny podane są według czasu polskiego.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.