W weekend Jakub Wilk zadebiutował w barwach Lechii Gdańsk. – Zagrałem na lewej obronie i uważam, że ten debiut był udany – powiedział nowy gracz ekipy z Trójmiasta.
Lechia na wyjeździe zremisowała z Cracovią 1:1. Wilk z konieczności zagrał na lewej obronie. – Mogliśmy i nawet powinniśmy wygrać to spotkanie. Z takimi zespołami jak Cracovia musimy zwyciężać. Uważam, że nasza drużyna ma spore umiejętności i powinna być wyżej w tabeli – powiedział Wilk.
W najbliższej kolejce Lechia zagra na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym. – Mam nadzieję, że pojedziemy do Łodzi i po dobrej grze wygramy z ŁKS-em. To będzie dla nas mecz „za sześć punktów”. W Łodzi musimy wyjść na boisko zdeterminowani i z wiarą w nasze umiejętności – zakończył Wilk.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.