Przedstawiciele Wisły Kraków i Legii Warszawa już dostatecznie długo przymykali oczy na zamieszanie wokół spotkania o Superpuchar Polski. Władze obu klubów powiedziały „dość” i postawiły organizatorom meczu ultimatum.
Jeśli do godziny 16:00 w środę, nie zapadną ostateczne decyzję w sprawie rozegranie meczu, to tak Wisła jak i Legia zrezygnują z gry w meczu o Superpuchar Polski, który miał zainaugurować zmagania na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po wyznaczonej godzinie kluby mają wydać wspólne oświadczenie w tej sprawie.
Przypomnijmy, że organizator meczu, czyli Ekstraklasa SA wciąż nie uzyskał odpowiedniej zgody na rozegranie zawodów na Stadionie Narodowym. Powodem są negatywne oceny obiektu przez policję, sanepid i straż miejską. Na tej podstawie władze miasta Warszawy nie wydały pozwolenia na rozegranie spotkania.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.