Stało się to czego spodziewaliśmy się od dawna. Patryk Małecki został przywrócony do treningów z pierwszą drużyną Wisły Kraków. O wybaczenie „Małemu” zaapelował nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy Michał Probierz.
Patryk Małecki dostał kolejną szansę. Czy tym razem ją wykorzysta?
To właśnie Probierz przedłożył zarządowi klubu specjalny wniosek, w którym poprosił o przywrócenie Małeckiego do pierwszego zespołu. Władze Wisły przystały na jego propozycję i wydały zgodę na powrót „syna marnotrawnego” na łono drużyny.
– Każdy w życiu popełnia błędy, każdemu też należy dać szansę. Czy Patryk wykorzysta daną jemu szansę, zależy od niego – komentował na gorąco szkoleniowiec Wisły.
Przypomnijmy, że Małecki został odsunięty od pierwszego zespołu Białej Gwiazdy po meczu ze Standardem Liege w Lidze Europy. Klub postanowił wtedy zawiesić go do końca sezonu. Niesforny zawodnik nie miał także prawa do trenowania z drużyną i nie mógł grać w Młodej Ekstraklasie.
GG, PilkaNożna.pl źr. Wisła Kraków SA foto: Monika Wieja-Baczyńska
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.