Biała Gwiazda małymi krokami przygotowuje się do dwumeczu ze Standardem Liege w Lidze Europy. Pierwsze spotkanie tych drużyn odbędzie się 16 lutego przy Reymonta.
Wiślacy mają za sobą tygodniowy pobyt w hiszpańskiej Olivie, podczas którego rozegrali jak dotąd jeden sparing. Niestety ulegli w nim Eintrachtowi Brunszwik 0:2. W niedzielę podopieczni Kazimierza Moskala zmierzą się z niemieckim St. Pauli, a w poniedziałek zakończą zgrupowanie w Hiszpanii.
Po trzydniowym odpoczynku Mistrzowie Polski wrócą na Półwysep Iberyjski, by wystąpić w turnieju Atlantic Cup. W portugalskim Faro wiślacy zmierzą się na pewno z Helsingborgiem, Midtjylland oraz dobrymi znajomymi z Odense.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.