Prawdopodobnie w najbliższym meczu Górnika to właśnie Witkowski otrzyma szansę. – Czekam spokojnie na swoją szansę, ale wszystko zależy od trenera Adama Nawałki. To on zdecyduje, na kogo postawi między słupkami. Trzeba pamiętać, że takie same szanse ma także Mateusz Sławik – powiedział doświadczony bramkarz.
W najbliższej kolejce Górnik Zabrze zmierzy się na własnym terenie z Łódzkim Klubem Sportowym. – Dość często broniłem w sparingach i uważam, że nie było źle. Jestem cały czas w treningu i ciężko pracuję. Mam nadzieję, że trener postawi na mnie i pojawię się między słupkami. To dla Górnika niezwykle ważne spotkanie i ja zrobię wszystko, by pomóc drużynie. O ile dostanę szansę od trenera – zakończył Witkowski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.