Były reprezentant Polski – Włodzimierz Smolarek zmarł w nocy z wtorku na środę. Miał 54 lata.
Smolarek karierę piłkarską rozpoczął we Włókniarzu Aleksandrów Łódzki. Następnie grał Legii Warszawa i Widzewie. W barwach łódzkiej drużyny w I lidze rozegrał 181 meczów, strzelając 61 bramek. Dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski (1981, 1982) oraz raz po pucharu Polski (1985).
Polski piłkarz karierę kontynuował w niemieckim Eintrachtcie Frankfurt, skąd trafił do holenderskiego Feyenoordu Rotterdam, a następnie do DC Utrecht.
Włodzimierz Smolarek wystąpił w 60. meczach reprezentacji Polski, w których zdobył 13. bramek. Z drużyną narodową wywalczył trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1982 roku.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.