Zamieszani w aferę korupcyjną Dariusz Wdowczyk i Janusz Wójcik starali się o otrzymanie licencji pozwalającej na powrót do zawodu. Komisja ds. Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Piłki Nożnej odrzuciła jednak ich prośbę.
Obaj szkoleniowcy od dawna pozostają bez pracy i jak widać zaczęło im się nudzić na „emeryturze”. PZPN nie odniósł się jednak zbyt przychylnie do ich prośby. – Komisja miała pewne uwagi i podjęła decyzję o nieudzieleniu zgody – zdradził Wojciech Łazarek, szef komisji.
– Zdecydowały uwarunkowania związane z wydziałem dyscypliny i rzecznikiem dyscypliny. Nikt oprócz nich, kto wcześniej miał związek z korupcją, nie starał się o licencję. W innych przypadkach nie doszukaliśmy się niewłaściwych zachowań – dodał.
Podczas posiedzenia komisji zajmowano się także kwestią udzielenia warunkowego pozwolenia na prowadzenie klubu w Ekstraklasie Tomaszowi Hajcie. Były reprezentant Polski nie otrzymał takiej zgody.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.