Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Murawski doszli już do pełni sprawności po kontuzjach i są gotowi na piątkowy mecz ligowy z Wisłą Kraków. Wszystko wskazuje na, to że obaj pojawią się w wyjściowej jedenastce „Kolejorza”.
Murawski pauzował przez kilka tygodni z powodu kontuzji kostki. Pomocnik Lecha urazu nabawił się podczas spotkania kontrolnego z Rubinem Kazań i opuścił pierwsze mecze rundy wiosennej Ekstraklasy. „Muraś” zakończył już proces rehabilitacji i od kilku dni trenuje wraz z zespołem.
Z dużo mniejszymi problemami zmagał się Grzegorz Wojtkowiak, który urazu doznał w miniony piątek, podczas starcia z Ruchem Chorzów. – W środę jednak ćwiczył już z zespołem. Nie mam sygnału od lekarzy, że coś z jego nogą jest nie tak. Zakładam więc, że wszystko jest w porządku i mogę brać go pod uwagę zestawiając skład na mecz z Wisłą – wyznał szkoleniowiec Lecha Mariusz Rumak.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.