Po świątecznej przerwie odnalazł się wreszcie Fred Benson. Napastnik Lechii wrócił do Gdańska, gdzie kolegów z zespołu jednak nie zastał, ponieważ ci przebywają na zgrupowaniu w Niechorzu.
Benson przybył do Gdańska z urlopu z kilkudniowym opóźnieniem. W tym czasie drużyna wyjechała już na zgrupowanie do Niechorza. Mając na uwadze jego nieusprawiedliwioną nieobecność na zajęciach pierwszego zespołu, po przyjeździe do Gdańska piłkarz trenuje z rezerwami.
– Dopiero po złożeniu przez niego wyjaśnień dotyczących naruszenia warunków kontraktu i nieusprawiedliwionego opóźnienia w powrocie, zapadnie decyzja w sprawie jego przyszłości w naszym kubie – wyjaśnił rzecznik Lechii – Michał Lewandowski.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.