Zmieniłem swoje myślenie i nie zachowuję się tak dziecinnie, jak wcześniej – w rozmowie z ksppolonia.pl mówi Paweł Wszołek, który dokładnie rok temu odbył swoje pierwsze zgrupowanie z dorosłą drużyną Polonii.
– Jestem już trochę w drużynie i z każdym miesiącem czy nawet tygodniem czuję się w niej lepiej. Dla starszych zawodników na pewno nie jestem już obojętnym dzieciakiem. Inaczej mnie postrzegają i odczuwam to, że mają do mnie większe zaufanie. Nawet na treningach – przyznaje Wszołek.
Za trzy tygodnie inauguracja wiosennych rozgrywek ligowych. Czy młody polonista znajdzie się w wyjściowej „jedenastce” na mecz z Łódzkim Klubem Sportowym? – Jeszcze za wcześnie na takie rozpatrywanie. Na razie trzeba się skupić na sparingach – ocenia zawodnik drużyny z Konwiktorskiej.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.