Na temat zbliżającej się konfrontacji z Legią Warszawa wypowiedział się jeden z bohaterów ostatniego ligowego meczu Polonii – Paweł Wszołek. Młodzieżowy reprezentant Polski zagrał przeciwko Jagiellonii 90 minut i strzelił gola.
– Można powiedzieć, że ochłonąłem już po meczu z Jagiellonią. Nie ma sensu, aby cały czas o nim myśleć. Przed nami kolejne bardzo ważne spotkanie i tylko na nim się skupiamy. Wiemy, o co gramy. Przy wygranej doskoczymy do Legii na dwa punkty, przy przegranej będziemy tracili osiem. Mamy tego świadomość. Musimy dać z siebie wszystko. Wynik może być różny, ale najważniejsze, żebyśmy włożyli w ten mecz serce i pokazali charakter – powiedział Wszołek.
– Przed derbami w szatni panuje zawsze specyficzna atmosfera. Ja grałem już w dwóch takich spotkaniach. Tego rozegranego na Legii nie wspominam dobrze, bo przegraliśmy 0:1, ale poprzedni, wygrany 2:1, zapamiętałem z dobrej strony – dodał młody gracz KSP.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.