Nie milkną echa pożegnania Carlesa Puyola z Barceloną. Podczas emocjonalnej konferencji wieloletni kapitan zespołu potwierdził swoją decyzję o rozbracie z Dumą Katalonii. Szczególne słowa podziękowania Hiszpana otrzymał od swoich kolegów z boiska.
W imieniu zespołu głos zabrał Xavi Hernandez. – Dziękujemy za wszystko co nam dałeś, co dałeś Barcelonie. Czas leci bardzo szybko. Nie tak dawno zaczynałeś swoją przygodę z klubem, a teraz jesteśmy tutaj i się żegnamy. W imieniu całego zespołu jeszcze raz ci dziękuje, za to że zawsze byłeś dla nas wsparciem i udzieliłeś nam lekcji życia, szczególnie podczas pamiętnego finału Ligi Mistrzów na Wembley – powiedział.
– Jestem dumny, że mogłem dzielić szatnię z kimś takim. Byłeś w Barcelonie, kiedy nie działo się dobrze, byłeś także wtedy, gdy wygrywaliśmy i byliśmy mistrzami. Ten klub cię potrzebuje i mam nadzieję, że będziemy mogli współtworzyć razem jakiś ciekawy projekt pod szyldem Barcelony. To właśnie ty jesteś dziedzictwem tego klubu – zakończył Xavi.
Real Madryt obserwuje pomocnika. To piłkarz z Serie A
Real Madryt monitoruje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień na nowy sezon. Na radarze Królewskich znalazł się zawodnik jednego z włoskich zespołów.