Szymon Pawłowski nie jest już kapitanem Zagłębia Lubin. Decyzję o odsunięciu piłkarza od pełnienia tej funkcji podjął szkoleniowiec „Miedziowych”, Pavel Hapal. Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym kapitanem drużyny.
– To była wyłącznie moja decyzja – zdradził Hapal. – Chciałbym, żeby Szymek mógł się skupić tylko i wyłącznie na jak najlepszej grze. To mu wyjdzie na dobre. Uważam, że bez funkcji kapitana będzie mu o to znacznie łatwiej – dodał.
Szkoleniowiec Zagłębia nie zdradził jeszcze kogo nominuje na funkcję kapitana, jednak nazwisko jego wybrańca ma zostać ogłoszone po zakończeniu zgrupowania zespołu w Grodzisku Wielkopolskim. – Drużyna potrzebuje Pawłowskiego w wysokiej formie, a jesień mu nie wyszła. Po zakończeniu pierwszego zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim wszyscy dowiecie się, kto będzie nowym kapitanem. Chcę powierzyć opaskę komuś z charakterem, kto będzie walczył – wyznał Hapal.
Pawłowski jest wychowankiem Pomorzanina Sławoborze. W ekipie Zagłębia Lubin występuje od 2006 roku.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.