Zagłębie Lubin wydało specjalne oświadczenie, w którym poinformowało, że nie wpuści na Dialog Arenę kibiców Wisły Kraków. Mecz pomiędzy Miedziowymi i Białą Gwiazdą został zaplanowany na niedzielne popołudnie.
„W związku z niespełnieniem przez Wisłę Kraków wymogów zapisu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych w zakresie kompatybilności systemu biletowego z centralnym systemem Ekstraklasy SA oraz niedostarczeniem wymaganych ustawowo danych identyfikacyjnych kibiców, z przykrością informujemy, że klub Zagłębie Lubin SA zmuszony jest odmówić przyjęcia kibiców krakowskiego klubu na to spotkanie. Chociaż Zagłębie Lubin nie ponosi w tym przypadku żadnej winy za zaistniałą sytuację pragniemy serdecznie przeprosić wszystkich, których ona dotknęła” – czytamy w oświadczeniu.
Sprawa jest jednak bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać. Kibice Wisły Kraków, którzy od dłuższego czasu planowali wyjazd do Lubina, i tak zamierzają się pojawić w mieście na czas meczu. Czy uda im się ostatecznie obejrzeć mecz i wspomóc swój zespół dopingiem?
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.