Występujący dotychczas w Koronie Kielce – Michał Zieliński trafi na półroczne wypożyczenie do Górnika Zabrze. Wcześniej jednak muszą być dokonane ostatnie formalności – informuje strona internetowa zabrzan.
– To nie jest Twoje pierwsze podejście do Górnika. Kilka lat temu, gdy trenerem zespołu był Marek Motyka, wylądowałeś na testach w zabrzańskim klubie. Z jakim skutkiem?
– Rzeczywiście tak było, ale wówczas nie udało mi się nie udało. Znalazłem się w bytomskiej Polonii, w barwach której zadebiutowałem w ekstraklasie. Jak już wspominamy testy w Górniku, to w tamtym okresie grałem w Concordii i jej trener, Józef Dankowski bardzo mi pomógł. To on poparł mnie i dzięki niemu byłem na testach w Zabrzu. Dzięki trenerowi Dankowskiemu mogłem się sprawdzić w ligowej piłce. Teraz on jest opiekunem Młodej Ekstraklasy Górnika i spotkamy się w Zabrzu. Nie chciałbym jednak występować w Młodej Ekstraklasie.
– Kiedy pojawisz się na zgrupowaniu swojej nowej drużyny w Dzierżoniowie?
– Można powiedzieć, że obecnie siedzę na walizkach. Zdałem już mieszkanie w Kielcach i w piątek powinienem pojawić się w Dzierżoniowie. Być może dostanę dzień później szansę gry w sparingu przeciwko Miedzi Legnica. Na pewno chciałbym w tym meczu zagrać. Moje wypożyczenie jest przesądzone na 99,9 procent i z niecierpliwością czekam na to, by móc się przywitać z trenerem Adamem Nawałką i kolegami z Górnika.
Po tym, jak negocjacje między Zagłębiem Lubin a Rakowem Częstochowa ws. wykupu Leonardo Rochy zakończyły się fiaskiem, „Miedziowi” ruszyli na poszukiwania nowego snajpera. Padło na dwukrotnego reprezentanta Węgier.
Michał Synoś znajdował się w kręgu zainteresowań polskich oraz zagranicznych klubów. 18-letni stoper podjął już decyzję, gdzie będzie występował od sezonu 2026-27.