Wiadomo już na jakich zasadach będzie przyznawana kolejna Złota Piłka. Tygodnik „France Football”, który zakończył niedawno współpracę z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA), ogłosił w jaki sposób będziewręczał swoją nagrodę dla najlepszego piłkarza.
Złota Piłka ponownie będzie przyznawana jedynie przez „France Football”
Przypomnijmy, że przez sześć ostatnich lat najlepszy zawodnik na naszej planecie otrzymywał Złotą Piłkę FIFA. Nagroda była przyznawana na początku każdego roku kalendarzowego w trakcie uroczystej gali w Zurychu. Współpraca obu stron została jednak zakończona i dlatego „France Football” chce wrócić do wcześniejszej formuły przyznawania swojego trofeum.
Tygodnik poinformował, że wyboru najlepszego piłkarza świata dokona z grona 30 kandydatów. Co więcej, o wszystkim ponownie będą decydować dziennikarze, a nie jak to miało miejsce w ostatnich latach – selekcjonerzy i kapitanowie wszystkich reprezentacji narodowych zrzeszonych w FIFA.
Złota Piłka jest przyznawana od 1956 roku i początkowo mogli ją otrzymać tylko piłkarze z Europy. Dopiero w 1995 roku do konkursu dopuszczono także zawodników spoza kontynentu, ale grającym w piłkę właśnie na Starym Kontynencie. Kolejny przełom nastąpił w 2007 roku, kiedy to rozszerzono spektrum piłkarzy na cały świat, bez żadnych ograniczeń.
Przez sześć ostatnich lat Złota Piłka przypadała na zmianę Leo Messiemu i Cristiano Ronaldo. Powrót do starej formuły ma znieść ten duopol i zwiększyć szansę innych graczy na otrzymanie nagrody.
Na koniec dodajmy, że swoją kartę w historii plebiscytu Złotej Piłki zapisali Polacy. W ostatniej edycji Robert Lewandowski zajął czwarte miejsce, a w przeszłości na ostatnim stopniu podium plasowali się Kazimierz Deyna (1974) i Zbigniew Boniek (1982).
Bezpardonowy faul w meczu Porto! Legenda brutalnie potraktowana przez rywala [WIDEO]
FC Porto pokonało Gil Vicente 3:0 w swoim ostatnim ligowym meczu. Jakub Kiwior i Jan Bednarek rozegrali pełne 90 minut, a Oskar Pietuszewski wszedł z ławki rezerwowych w 77. minucie. Kilka minut wcześniej Martin Fernandez wyleciał z boiska za brutalny faul na Thiago Silvie.
On wciąż to ma! N’Golo Kante z pięknym golem! [WIDEO]
Al-Ittihad pokonało Al-Okhdood 2:1 w Saudi Pro League. Drugiego gola dla zwycięzców zdobył N'Golo Kante, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.
Jest przełom w sprawie Polaka! Transfer bliski finalizacji
Blisko sfinalizowania transferu jest kilkukrotny reprezentant Polski. Według najnowszych informacji przełamany został impas pomiędzy negocjującymi klubami.
Oficjalnie: Sebastian Szymański odchodzi z Fenerbahce
Sebastian Szymański oficjalnie poinformował o odejściu z Fenerbahce. Reprezentant Polski opublikował pożegnalny wpis w mediach społecznościowych, a według doniesień medialnych jego kolejnym kierunkiem może być francuska Ligue 1.